Princis-

Lietuvas ardenis, liels bērnu mīlulis, bara vadonis. Ļoti domājošs zirgs uz kura platās muguras patīk vizināties gan bērniem, gan arī pieaugušajiem. Pēc savas dabas un rakstura īpašībām pilnīgi atbilst savam vārdam, kaut arī, kā saka, mūsu mazākie staļļa apmeklētāji viņš ir īsts zirgu Karalis.Princis ir iemācījis jāt ļoti daudzus mūsu jātniekus. Visi kas sāk apgūt jāšanas prasmes, apgūst tās uz Prinča. Princis ir arī tas, kas varonīgi pacieš uz savas muguras voltizētājus un vingrotājus!

 

Lavanda-

Prinča lielā mīlestība, Lavanda vienmēr ir līdzās savam draugam, gatava viņu aizstāvēt pret katru jaunpienācēju zirgu.Lavandas dzīvē ir bijuši gan labi laiki, gan arī ļoti slikti. Kad viņa pie mums nonāca, ar viņu nevarēja jāt. Divu gadu laikā, esam spējuši uzlabot Lavandas dzīves kvalitāti. Milzīgs paldies Diānai par ieguldīto darbu un mīlestību.Lavanda pie mums bauda pelnīto atpūtu, pavizinot mazākos vizināties gribētājus vai aizejot pastaigā uz mežu. Mežā Lavanda jūtas vislabāk! Šobrīd Lavanda ir uzņēmusies mammas lomu Sorasam.

 

 

Kastane-

Maza, ruda ķēvīte. Stipra, ar dzelzs nervu sistēmu, uzticama pat vismazākajiem jāt gribētājiem, tomēr ar raksturu un vēlmi pārbaudīt jātnieka pacietību. Viņa vienmēr ir gatava traukties uz priekšu, pie kam nevis jātnieka norādītajā virzienā, bet sevis iecerētajā maršrutā. Atbraucot, Kastanīte uzreiz atrada sev labāko draudzeni – Feju. Viņas vienmēr turas kopā.

 

 

Dāvis –

Vismierīgākais zirgs mūsu barā, laikam tāpēc pēdējais bara hierarhijā (iespējams pēc viņa domām -pirmais no otra gala). Sava izteikti miermīlīgā rakstura dēļ, Dāvīša misija ir uzņemt bara jaunpienācējus.Bērnu mīlulis, neskatoties uz daudzajiem viņam piemītošajiem niķiem un stiķiem. Dāvīts mēdz būt ļooooti ietiepīgs un stūrgalvīgs. Davītim ir draudzene Kaira, savukārt viņi abi bieži turas kopā arī ar Kastani un Feju, veidojot savu nelielo ‘’bariņu’’, bieži, četratā aizklīstot tālu prom no lielā zirgu bara.

Dāle –

Balta skaistule no Kleistiem. Pikarda meita. Atturīga pret citiem zirgiem un cilvēkiem, taču ļoti mīļa un uzticama ķēve, bijusī sportiste, kas Kleistos apguvusi gan konkūru, gan arī iejādi. Diemžēl ieguvusi arī nelielas elpošanas problēmas, tāpēc 24/7 ir tas, kas palīdz viņai dzīvot kvalitatīvi un veselīgi. Pie mums ieguva sev jaunu vārdu – Dāle. Vai kāds vēl atceras īsto? Dālei, tāpat kā Lavandai vislabāk patīk meža pastaigas. Un pareizi vien ir, kas var būt apnīkošāks par darba laukumu?! Dāle ir lieliska mamma savam dēliņam Saironam!

Sairons –

Dāles un Sultāna dēls. Šobrīd, savos trijos gados, bauda savu zirga bērnību, ik pa laikam spēlējoties ar Sorasu vai Ansi. Dienās būs ļoti uzticams zirgs. Pēc sava rakstura puisis ir ļoti miermīlīgs, nosvērts un drošs, viņu nespēj ne satraukt, ne aizbiedēt lietas, kas citus lielos zirgus padara nedrošus, laikam tāpēc, ka viņa asinīs rit mierīgās ‘’latvieša’’ asinis. Sairons ir bērnu mīlulis. Sairons ir pilnīgs dabas bērns, viņš ir ārā dzimis un audzis, kas ir bokss, viņš nezina.

 

 

Sorass –

Veiksmes un Sultāna dēls. Sorasam dzīvē nav veicies, savā dzimšanas dienā viņš zaudēja pašu svarīgāko savā zirga dzīvē – mammu, arī ome Mūza, kas viņu uzreiz pieņēma kā savu dēlu, nespēja ilgi būt kopā ar viņu. Šie abi zaudējumi padarīja viņu par ļoti spēcīgu un patstāvīgu zirgu. Savos trijos gados viņš ir ļoti domājošs, spītīgs un pašpārliecināts. Savu gardumu viņš spēj aizstāvēt pret visiem lielajiem zirgiem. Sorass ir cilvēka zirgs, brīžiem viņš tā arī sevi uztver, jo elektriskie gani nav domāti viņa noturēšanai, viņš, tāpat kā cilvēks, var izlīst tiem cauri, bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem.

Milisa –

Mūsu zirgu pulka otrs ‘’resnākais’’ zirgs. Milisa ir Beļģu vezumnieks. Savos nepilnos 5 gados, viņa ir ļoti liela meitene. Dienās, kad viņa būs izaugusi, viņa krietni pārspēs Princi. Šobrīd Milisa bauda brīvību un brīvlaiku, viņa priecē tikai ar savu izskatu un eksotisko skaistumu. Milisa, lai arī liela augumā, ir bailīga un nedroša, lai gan komunikācija ar cilvēku viņai sagādā prieku. It sevišķi, ja viņai pakasa vēderu!

 

 

 

Ansis –

Ansis ir viens no mūsu diviem ponijiem. Ansis ir pirmais ponijs, ko uzņēmām mūsu zirgu saimē. Sacītais:‘’mums nekad nebūs neviena ponija!!!’’ vainagojās ar Ansi. Ansītis ir vēl jauns puisis, ar raksturu, viņam patīk skriet spēlēties un dažreiz apbižot jaunos jātniekus. Ansis pilnībā neatbilst ponija definējuma – viņš nesper, nekož, ir ļoti mīļs un draudzīgs. Viņš vienmēr priecājas par glāstiem un apskāvieniem, viņam patīk ka viņu mīļo un ķemmē. Ansis visvairāk mīl abus kumeļus, kumeļu dēļ mazais zirgs bija gatavs doties nezināmajā – uz Sultāna aploku. Ansis ir Ievas meitas Keilas mīlulis.

Ufo –

Mūsu otrs ponijs, pretstatā Ansim, kurš ar laiku būs balts kā sniedziņš, Ufo ir mels kā ogle, viņam nav ne viena balta pleķīša. Tikko atbraucot Ufo bija ērzelis un diezgan stipri atbilda apzīmējumam ‘’ponijs’’, viņš bija nejauks puisis kas kož un metas virsū. Šobrīd Ufo ir ļoti izmainījies, jau kā kastrāts viņš ir mierīgs zirdziņš uz kā vizinās un jāj bērni. Ufo ir bezbailīgs – ne laukumā, ne mežā, nekas nespēj iedragāt mazā zirga drosmi! Šobrīd Ufo pirmais skrien pretī, katram, kas dodas aploka virzienā – viņš gaida samīļošanu un gardumus. Ufo ir Sultāna draugs, visvairāk Ufo kreņķējas par Sultāna prombūtni, lai gan nesmādē arī spēles un skriešanos ar Ansi vai kumeļiem.

Lameda –

Mūsu otra baltā skaistule! Lameda ir mierīga, pašpārliecināta un ļoti domājoša. Mēdz būt arī stūrgalvīga un ātra. Pret cilvēku diezgan atturīga un prasīga, it sevišķi kad runa iet par gardumiem! Ar zirgiem – draudzīga, lai arī atrodas diezgan augstu bara hierarhijā, reti kad izmanto izdevību kādu aizdzīt vai iekost. Daudzu mūsu staļļa jātnieku mīļākais zirgs. Arī Lameda vislabāk jūtas meža pastaigās, arī viņai darbošanās laukumā liekas garlaicīga.

La Surprise –

Jauna un neiejāta. Pelēka skaistule, Lamedas mazmeita. Mūsu pulkā viņai dots cits vārds – Lasūra. Lasūra ir ļoti ātra un ziņkārīga, viņa vienmēr kā pirmā pienāks apskatīt visus jauninājumus un atnāks pretī katram, kas ienāks aplokā. Apskatīsies, kas kabatās garšīgs? Lasūra ir uz cilvēku vērts zirgs, kas vienmēr gatavs darboties un kaut ko jaunu iemācīties. Reizēm bailīga, tāpēc svarīgs cilvēka uzmundrinājums un atbalsts. Lasūra turas kopā ar omi Lamedu un Parabellumu, ko mēs saucam par Bello.

 

Lāzers –

Lāzers ir tikai Ievas zirgs, jo viņš ir jauns, neiejāts un nevesels. Neskatoties uz saviem nepilnajiem 5 gadiem, Lāzers ir mūsu zirgu pulka vislielākais zirgs, viņa augums jau tagad pārsniedz 180 cm. Lāzers ir ļoti mierīgs un uzticams zirgs, viņam ļoti patīk doties pastaigās pa mežu un apgūt dažādas jaunas lietas. Viņam uz aploku pakaļ nav jādodas, pietiek tikai ar aicinājumu un Lāzers jau ir gatavs doties!

 

Arbalets –

Arī jaunzirgs, Adrenalīna draugs, viņi atbrauca no viena staļļa un joprojām turas kopā. Arbalets ir ašāks par savu draugu, viņam spēlējoties patīk uzmest dupsi un mazliet palēkāt, bet viņa izpildījumā, neviens jātnieks no šādiem palēcieniem nav kritis. Arbalets ir uz cilvēku vērsts zirgs.

Arbalets šobrīd ir devies uz jaunām mājām, kur viņa jaunā saimniece Roberta  mīlēs un lolos viņu kā vienīgo ģimenes mīluli. Plašas ganības, nedalīta saimnieka mīlestība un daudz kārumu ir tieši tas, kas šim puisim bij nepieciešams vairāk par visu!

 

Adrenalīns –

Viens no jaunākajiem zirgiem mūsu zirgu pulkā. Neskatoties uz to, ka Adrenalīns ir jaunzirgs, kam nesen uzsākts iejāšanas process, viņš ir apbrīnojami nosvērts, mierīgs, pašpārliecināts. Adrenalīns pilnībā uzticas cilvēkam un vienmēr ir gatavs sadarboties. Šobrīd Adrenalīns vēl nedarbojas ar jaunajiem jātniekiem, viņš kopā ar instruktora palīgu pavada jātniekus meža pastaigās. Adrenalīnam ļoti svarīga ir cilvēka klātbūtne un mīlestība, viņš ļoti aktīvi pats meklē kontaktu ar cilvēku.

 

 

 

Amanda –

Amanda ir ļoti sportiska, ļoti ātra, jūtīga un tramīga. Kad Amanda ieskrienas, nevienam citam mūsu staļļa zirgam neizdodas viņu panākt vai apdzīt! Amanda ir sadraudzējusies ar Dāli. Amanda ir tikai Ievas meitas Lindas zirgs, viņas ir komanda. Ar Lindu Amanda jūtas droši un pārliecināti.

 

Sultāns –

Latvijas braucamā tipa sertificēts ērzelis. Ļoti labdabīgs, domājošs un prātīgs latvietis, kas pilnībā pielāgojies mūsu dzīvesveidam – dzīvei ar izvēli, bez ierobežojošā boksa un ērzeļu aploka. Sultāna draudzene un mīlestība bija Veiksme, kuras aiziešanu viņš ļoti sāpīgi pārdzīvoja. Ļoti labi sadzīvo ar pārējiem puišiem (kastrātiem), šobrīd Sultāns ir sava bara vadonis, viņa uzraudzībā ir dēli Sairons un Sorass, kā arī divi ponijpuikas Ansis un Ufo. Sultāns ir Ievas meitas Lindas mīlulis.

 

Mūsējie, kas vairs nav starp mums

IN MEMORIAM

 

Veiksme –

Mūzas meita, jauna, braša un liela latviete. Veiksme bija Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšanas programmā. Nepacietīga un drosmīga pēc dabas, nekas un neviens nespēja iedragāt Veiksmes pašpārliecinātību un drosmi. Veiksme bija uz cilvēka sabiedrību vērsts zirgs, viņai patika samīļošana un rūpes. Kad Veiksmei kasīja vēderu, viņa, kā suns, mēdza pacelt pakaļkāju. Visvairāk Veiksmei patika skriet un dauzīties, tad cēlās gaisā gan priekškājas, gan pakaļkājas! Stāvēt mierīgi vai darboties laukumā – tas nebija viņas gaumē. Pastaigas uz mežu gan viņai patika, tad viņa jutās mierīga un pašpārliecināta, viņa šādās pastaigās gāja kā pirmā, jo parasti bija instruktora zirgs. Veiksme zirgu pulkā bija diezgan augstu rangā, daudzi zirgi dzīvoja pēc viņas diktētiem noteikumiem. Veiksme draudzējās ar Karuzo. Pēdējā dzīves gadā viņa iemantoja neapstrīdamas Sultāna simpātijas. Veiksme devās uz labākiem ganību laukiem pavisam jauna – nepilnu sešu gadu vecumā, sava dēla Sorasa dzimšanas dienā. Vārds ‘’ Veiksme’’ šajā dienā noteikti nebija ar viņu…

Mūza –

Mūziņas ceļš pie mums atveda, kad viņai bij 18. Mūza bija mūsu Latvijas braucamā tipa zirgs, iekļauta Latvijas zirgu ciltsgrāmatā kā tīrasiņu ķēve. Veiksmes mamma. Viņa bija liela, stipra un stalta, tipiska savas šķirnes pārstāve. Droša, mierīga un pašpārliecināta! Viņa bija mūsu zirgu vecmāmiņa. Savos 20+ Mūza bija ļoti ātra un uz viņas varēja jāt tikai pieredzējuši jātnieki. Neskatoties uz to, uz Mūzas jāšanas prasmes apguva daudzi lieli un mazi jātnieki. Ļoti daudziem mūsu staļļa lielajiem un arī mazajiem jātniekiem viņa bij vismīļākais un vislabākais zirgs! Mūza draudzējās ar Dāvīti, kas ļoti redzami pārdzīvoja Mūziņas aiziešanu, jo viņa ļoti bieži mēdza aizstāvēt savu draugu no visiem pāri darītājiem zirgiem. Mūza rangā bija uzreiz aiz Prinča, tāpēc varēja ‘’nolikt pie vietas’’ pilnīgi visus zirgus. Savā mūža nogalē Mūza izdarīja kaut ko ļoti, ļoti svarīgu – pēc meitas Veiksmes nāves, viņa pieņēma mazdēlu un rūpējās par viņu, aizstāvot kā pašas bērnu! Var būt tas arī prasīja pārāk daudz viņas spēku… Mūza devās uz labākiem ganību laukiem, kad viņai bija 22 gadi…

Versuss –

Liels melns skaistulis no Kleistiem. Versusa jaunība un darba mūžs pagāja Kleistos, apmācību grupā. Pie mums viņš nonāca 14 gados, veselības apsvērumu dēļ, 24/7 bija labākais zirgam ar elpošanas problēmām. Dzīvojot ārā, brīvā kustībā, zirgu pulkā, viņa veselības stāvoklis krietni uzlabojās. Viņš bija ātrs un darboties gribošs. Darba gadi Kleistos bija padarījuši viņu par ļoti gudru, domājošu un uzticamu zirgu, taču bija atstājuši arī nenovēršamas veselības problēmas. Pie mums Versuss bija viena cilvēka zirgs, cilvēka, kurš mīlēja Versusu ļoti un rūpējās par viņu pēc vislabākās sirdsapziņas. Viņi viens otram iemācīja ļoti daudz ko. Versuss bija tobrīd vislielākais zirgs mūsu pulkā, skaustā 180 cm, bez mazākās piepūles Versuss varēja pārlekt pāri darba laukuma nožogojumam un doties ganībās pie saviem draugiem! Bez jātnieka mugurā, protams, zem segliem Versuss strādāja ar pilnu atdevi, pilnībā paļaujoties uz savu cilvēku. Versusam patika spēlēties ar Dāvīti un citiem zirgu puišiem. Viņa lielākā mīlestība no ierašanās dienas bija Dīva. Versuss pelnītā atpūtā uz labākiem ganību laukiem devās 15 gadu vecumā.

Feja –

Feja, atbraucot pie mums, iemācīja, ka zirgs var būt arī tāds – nepieejams, ar savu sāpi, neuzticību pret cilvēku. Feja ļoti labi mācēja aizbiedēt visus, kas mēģināja viņai tuvoties – ar skaļiem zviedzieniem un kājas pieciršanu! Mēs mācījāmies kopā – saprasties, uzticēties, pieskarties, sadarboties. Feja bija mūsu staļļa atraktīvākais zirgs – skaļa un runīga. Visi mīlēja Feju!

 

 

 

Lendvejs –

Mēs viņu mīļi saucām par Lendi. Lendīts bija mūsu bara otrs lielākais zirgs. Viņš bija sportisks un ātrs, visvairāk Lendim patīka, ar savu cilvēku mugurā, lēkšot pa pļavu! Viņš bija arī ļoti jūtīgs un kautrīgs attiecībās gan ar zirgiem, gan arī ar cilvēkiem, bieži, Lendim trūka pašpārliecinātības, tāpēc viņam ļoti svarīgs bija cilvēka iedrošinājums un atbalsts. Viņš vienmēr uzticējās savam jātniekam.

 

 

Kaira

(Kaira pa labi) Kaira pie mums atbrauca salīdzinoši nesen, ne labākajā savas dzīves posmā, radusi dzīvot un ēst savādāk, Kaira ļoti apātiski uzņēma visu un visus. Citi zirgi, brīvs režīms, neierobežota dzīves telpa, ēdiens radīja zirgā izbrīnu un interesi, bet vēlāk lielu stresu. Kā parasti, viņa, kā jaunpienācēja tika uzticēta Davītim, kurš izrādījās īsts glābšanas riņķis pārbiedētajam zirgam. Kaira uzreiz ieguva Dāvīša simpātijas. Viņš, it kā apzinādamies, cik grūti klājas Kairai visu šo izmaiņu laikā, bieži veda viņu ganīties atstatus no lielā bara un sargāja no citu zirgu agresijas. Iedzīvošanās barā ritēja ļoti smagi. Ilgu laiku Kaira nespēja uzturēties viena un ļoti sāpīgi pārdzīvoja katru Dāvja iziešanu no aploka.