Zirgi var būt labākā terapija bērniem

 

Aktieris Martin Clunes ir nācis klajā ar ierosinājumu piesaistīt katrai Anglijas skolai zirgu, kas veicinātu bērnu prieku un labsajūtu.
Clunes šo minēja brīdī, kad lielākā zirgu labdarības iestāde, Britu zirgu sabiedrība, realizēja labdarības kampaņu, kurā zirgu jāšana un mijiedarbošanās ar tiem palīdzētu bērniem atgūt pārliecību par sevi un interesi mācīties. “Katrai šīs valsts skolai vajadzētu nodibināt saikni ar zirgiem,” Clunes teica. “Es domāju, ka pat “Armijas Kavalērija” labprāt uzņemtu skolas bērnu apciemojumu.” Clunes palīdz bērniem ar mācīšanās grūtībām, izmantojot zirgus, kā terapiju.
Doktors Martins Stars ir teicis, ka darbs ar zirgiem varētu iedvesmot un motivēt jauniešus. Tas varētu palīdzēt bērniem ar garīgās veselības traucējumiem, piemēram, autismu, disleksiju, kā arī jauniešiem, kas izrāda neapmierinātību un kuri ir zaudējuši interesi mācīties. “Es zinu, cik ļoti zirgi var ietekmēt bērnu dzīvi,” Clunes teica. “Esmu redzējis bērnus, kuri nekontaktējas ne ar vienu un vērojis, kā jāšanas ritms atbrīvo viņos endorfīnus. Ir iespējams novērot, kā viņu seja “iedegas”.”
Clunes teica, ka pēc izjādes viņš ir redzējis bērnus invalīdus atgūstam daļēju spēju kustēties. “Pusaudži, kuri skolā ķepurojas un ir zaudējuši interesi, rūpējoties par zirgiem, tie iemācās rūpēties arī par sevi,” viņš piebilda.
“Iesaistot bērnus darbībās ar zirgiem, tas atbloķē dažādas lietas viņos.”
Clunes un viņa sievas Philippas saimniecībā ir divpadsmit zirgi, ieskaitot izglābtos un pensionētos dzīvniekus. Viņa meitai Emīlijai, kura jāt iemācījās divu gadu vecumā, šobrīd ir 17 gadus veca un vēlas kļūt par zirgu fizioterapeitu, viņš teica.
Visi trīs dodas kopējās izjādēs un Clunes teica, ka dzīve laukos Emīlijai ir devusi iespēju ilgāk “saglabāt” savu jaunību. Izjādes ar zirgiem ir daudz veselīgākas nekā laika pavadīšana “antisabiedrisku mēdiju” portālos. “Zirgu patiesuma un plašās sirds dēļ tie var tikt izmantoti terapijai, lai palīdzētu atkarībniekiem,” viņš teica. “Ir tik daudz ar zirgu palīdzību
izmainītu dzīvju piemēru.”

Par tulkojumu no angļu valodas pateicamies Elīnai Gulbei

Leave a Reply