Septiņas kļūdas seglojot zirgu

posted in: Aktuālas tēmas jātniekiem | 0

 

Gatavojoties treniņam vai izjādei, nedrīkst pavirši izturēties pret zirga seglošanu. Rakstā minētas dažas, izplatītākās kļūdas no kurām vajadzētu izvairīties.

1) Pavirša tīrīšana – kļūda ir rūpīgi nenotīrīt zirga muguru un vēderu, īpaši vietas, kur atradīsies segli un vēderjosta. Smiltis, dubļi vai citi netīrumi var būt ieķērušie zirga apmatojumā (īpaši ziemā) un izraisīt noberzumus un diskomfortu jāšanas laikā. Šīm vietām vienmēr ir jāpievērš īpaša uzmanība, pirms tiek uzlikta sviedrene un segli.

Vēl viena izplatīta kļūda ir zirga nagu nepārbaudīšana. Nagā, piemēram, var būt iesprūdis akmens vai radusies stara puve, bet vaļīgs pakavs var radīt klibumu vai pat zirgu paklupināt. Zirga nagi ir jāpārbauda un jātīra regulāri – pirms un pēc jāšanas.

2) Saburzītas un netīras sviedrenes un segas – arī šim inventāram ir jābūt tīram, lai netīrumi neradītu nobrāzumus, iekaisumus vai diskomfortu. Sviedrenei zem segliem ir jāatrodas nesaburzītai, bez ielocēm vai rievām.

3) Inventāra nepārbaudīšana – pirms katras inventāra lietošanas reizes, vēlams veikt ātru tā pārbaudi. Vai visas šuves ir vietā, vai nav kaut kur ieplaisājusi āda, izlīduši kādi asumi. Jāpārbauda ne tikai segli, bet arī iemaukti.

Raksta turpinājumu lasiet: http://zirgam.lv/2015/11/04/septinas-kludas-seglojot-zirgu/

 

 

 

Leave a Reply